Misky a napájačky

Informácie

Zľavnené produkty

Misky a napájačky

Misky a napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Miska a napájačka pre hlodavce sú nevyhnutnou výbavou každej klietky pri chove malých zvierat. Či už chováte králika, škrečka, morské prasiatko, alebo ježka, bez tohto základného príslušenstva sa určite nezaobídete. Aké druhy misky a napájačky pre hlodavce si môžete vybrať, kedy sa hodia jasličky al...

Misky a napájačky pre hlodavce a malé zvieratá

Miska a napájačka pre hlodavce sú nevyhnutnou výbavou každej klietky pri chove malých zvierat. Či už chováte králika, škrečka, morské prasiatko, alebo ježka, bez tohto základného príslušenstva sa určite nezaobídete. Aké druhy misky a napájačky pre hlodavce si môžete vybrať, kedy sa hodia jasličky alebo gule na seno a na čo sa pri výbere tejto výbavy vlastne zamerať?

Misky a napájačky pre hlodavce vyberte podľa druhu zvieratka

Pri výbere misky a napájačky pre hlodavce zohľadnite predovšetkým veľkosť vášho zvieratka. Malé hlodavce by mohli mať problém dočiahnuť na veľké misky, naopak, väčšie zvieratká môžu menšie misky ľahko prevrátiť. Okrem veľkosti a objemu je potrebné brať do úvahy aj materiál vyhotovenia. 

  • Betónové a keramické misky sú veľmi praktickým riešením. Zvieratko ich totiž len tak neprevráti a odolávajú aj ostrým zúbkom hlodavcov. Navyše sa ľahko udržujú v čistote.
  • Plastové misky potešia nižšou cenou a ľahkou údržbou, zvieratko ich však môže nechtiac prevrátiť. Nie sú vhodnou voľbou pre väčšie hlodavce, ktoré s obľubou niečo okusujú.
  • Kovové misky sa ľahko udržujú v hygienickej čistote a vynikajú aj pomerne vysokou stabilitou.
  • Drevené misky vďaka prírodnému vzhľadu krásne zapadnú do každej klietky. Majú ale o niečo nižšiu životnosť, pretože ich hlodavce rady okusujú.
  • Sklenené misky majú nenáročnú údržbu, je ale potrebná obozretnosť pri manipulácii s nimi, sú totiž krehké.

Napájačka pre hlodavce je praktická pre škrečkov i králikov

Miska sa u malých zvierat často používa výhradne na krmivo, na podávanie vody potom slúži napájačka pre hlodavce. Na rozdiel od vody v miske, voda v napájačke vydrží čistá dlhšie, pretože ju zviera nemôže znečistiť. Je možné ju použiť pre úplnú väčšinu hlodavcov všetkých veľkostí. Model s úchytkami či drôtikmi slúži na umiestnenie do klietky, napájačka pre hlodavce s prísavkou patrí zase do sklenených terárií.

Objem napájačky pre hlodavce vyberajte podľa veľkosti zvieratka. Drobným škrečkom postačí náustok s malým objemom, kdežto pre morča či králika je vhodnejšia objemnejšia napájačka, ktorú nebudete musieť tak často dopĺňať.

Jasličky a gule na seno pomôžu udržať v klietke poriadok

Ak chováte domáceho maznáčika, ktorého dennou obživou je sušená tráva, jasličky ako kŕmidlá a špeciálne závesné gule na seno vám pomôžu udržať obydlie zvieraťa v čistote, a navyše v klietke skvele vyzerajú.

  • Jasličky na seno vyberajte podľa veľkosti. Škrečkovi ako kŕmidlo bohato postačia malé jasličky, ktoré by však potrebu králika rozhodne neuspokojili a naopak.
  • Gule na seno, čiže závesné kŕmidlo, spojí príjemné s užitočným. Pri konzumácii sena z gule sa totiž zviera nielen zasýti, ale aj pekne zabaví.

U nás nájdete veľký výber rôznych misiek a napájačiek pre hlodavce. Jednoducho a bezpečne sa nechajú pripevniť do každej klietky. Chceli by ste, aby Váš králik či morča našli svoj ​​denný prídel sena stále na rovnakom mieste? Práve k tomu slúži kôš a ostatné držiaky na seno. Tie sú nevyhnutným vybavením do klietky aj výbehu každého morčaťa či zajačika. Tu zaručene nájdete ten správny kôš na seno aj do klietky či výbehu Vášho zvieracieho miláčika.

Viac

Misky a napájačky 25 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 25 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 25 položiek