Mačky

Informácie

Zľavnené produkty

Mačky

Vyberte si z potrieb a doplnkov pre mačky! V ponuke máme kvalitné granule, konzervy a iný sortiment pre mačky, u nás nájdete to správne vybavenie, s ktorým sa bude Vaša mačka cítiť ako ako v poduške. Škrabadlá,  hračky, misky,  alebo stelivá, skrátka všetko pre mačky a ich majiteľov. Veríme, že si v kategórií venovanej mačkám niečo vyberiete.

Vyberte si z potrieb a doplnkov pre mačky! V ponuke máme kvalitné granule, konzervy a iný sortiment pre mačky, u nás nájdete to správne vybavenie, s ktorým sa bude Vaša mačka cítiť ako ako v poduške. Škrabadlá,  hračky, misky,  alebo stelivá, skrátka všetko pre mačky a ich majiteľov. Veríme, že si v kategórií venovanej mačkám niečo vyberiete.

Viac

Mačky Vyberte si so širokého sortimentu výrobkov

Podkategórie

 • Krmivo pre mačky

  Krmivo pre mačky

  Ak chcete mať vašu mačku zdravú a plnú elánu, doprajte jej kvalitné krmivo pre mačky. Vyvážená strava zaistí nielen lesklú srsť, ale tiež zdravé trávenie, ladný pohyb, a predovšetkým pomáha predchádzať rôznym zdravotným problémom. Ako správne vybrať krmivo pre mačky?

  Čo patrí medzi krmivo pre mačky? Kapsičky, konzervy aj granuly sú správna voľba.

  Rozlišujeme suché krmivo pre mačky v podobe granúl a šťavnaté (mokré) krmivo pre mačky v podobe vrecúšok, konzerv alebo rôznych paštét. Ak neviete, aké krmivo pre mačky zvoliť, tak kapsičky, konzervy ale aj mačacie granule dodajú vašej mačičke všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály. 

  • Granule pre mačky patria medzi základné krmivo pre mačky. Sú zložené zo sušeného mäsa, plnidla a výživných prísad. Dbajte, aby granule pre mačky obsahovali čo najvyšší podiel mäsa.
  • Konzervy pre mačky môžu tvoriť hlavnú časť jedálnička. Obsahujú predovšetkým mäso, ktoré môže byť doplnené zeleninou alebo napríklad ryžou. Konzerva pre mačky obsahujúca viac druhov mäsa v jednom, už nie je výnimkou.
  • Kapsičky pre mačky tvorí najmä mäso, ktoré môže byť doplnené o rôzne prísady, ako je zelenina, šunka, cestoviny a iné. Kapsičky pre mačky občas slúžia ako spestrenie jedálnička alebo ako hlavná strava.
  • Maškrty pre mačky môžu dopĺňať jedálniček, posilňovať chrup alebo motivovať k lepšiemu správaniu. Dbajte na primerané množstvo, aby sa nimi mačka neprejedala. Ide o sušené mäso, tyčinky, keksy a ďalšie.
  • Krmivo pre mačiatka je nutné odlišovať, pretože svojím zložením je iné ako žranie pre mačky – obsahuje viac tuku a vyšší podiel pridaných vitamínov. Kúsky v krmive sú menšie, aby ich rozžuvalo aj malé mačiatko.
  • Mlieko pre mačiatka predstavuje kompletnú výživu už od narodenia. Slúži ako plnohodnotná náhrada materského mlieka alebo ako doplnok stravy. Obsahuje všetky potrebné živiny, vitamíny a minerály.

  Ako vybrať vhodné krmivo pre mačky? 

  Než vyberiete vhodné krmivo pre mačky si ujasnite, akú veľkú a ako starú mačičku doma máte. Od toho sa totiž odvíja výber krmiva pre mačky – senior či dospelá mačka totiž potrebuje iné množstvo živín ako mačiatko. Zároveň je potrebné rozlišovať rozdiel medzi veľkou a malou mačkou, a tomu prispôsobiť zodpovedajúce množstvo kŕmenia.

  • Malé mačičky potrebujú žrádlo pre mačky zložené z drobných kúskov, ktoré zvládnu ľahko rozhrýzť. Zároveň nevyžadujú také množstvo žrádla ako veľké plemená mačiek.
  • Veľké mačky vyžadujú jedlo pre mačky, ktoré má uspôsobený obsah živín tak, aby udržalo kĺbový aparát v kondícii. Táto potrava pre mačky sa zároveň môže skladať z väčších kúskov a bude jej potrebnej viac, než vyžadujú malé plemená mačiek.
  Vek zvieraťaVekové rozmedzie
  Mačiatko/juniordo 12. mesiaca
  Dospelá mačka12. mesiac – 7. rok
  Stará mačka/seniornad 7 rokov

  Krmivo pre mačky rozlišujeme tiež podľa aktivity zvieraťa. Menej aktívne alebo kastrované mačky majú iné nároky na výživu ako vysoko aktívni jedinci. 

  Pri obezite či chronických ochoreniach je vhodné diétne krmivo pre mačky

  Nevhodne zvolená strava pre mačky sa po čase môže prejaviť rôznymi ochoreniami, ako sú tráviace ťažkosti či obezita. Riešením je diétne krmivo pre mačky, ktoré obsahuje menej tuku, viac bielkovín a dostatok vlákniny. Okrem zodpovedajúcej stravy dbajte tiež na zvýšený pitný režim, aby nedochádzalo k dehydratácii.

  Špeciálne krmivo pre mačky na močové cesty

  Pri akých chorobách je takisto potrebné zakúpiť špeciálne jedlo pre mačky? Močové cesty a ich ochorenia sú ďalším zo zdravotných problémov, ktoré je potrebné riešiť alternatívnou výživou so zníženým obsahom fosforu a bielkovín – táto potrava pre mačky odľahčuje ich obličkám.

  Trpí vaša mačka alergiami? Vyberajte krmivo pre mačky bez obilnín

  Ak vaša mačka trpí neznášanlivosťou či alergiou na obilniny, zaobstarajte jej špeciálne krmivo pre mačky bez obilnín. Obilniny sú tu nahradené prirodzenejšími zložkami. Navyše čím viac je v krmive obilnín, tým menej je v ňom mäsa – mačka je teda menej zasýtená a dochádza k vyššej spotrebe krmiva pre mačky.

  Kedy je potrebné zakúpiť špeciálne jedlo pre mačky bez obilnín? Všímajte si, či nedochádza po klasickom krmive k alergickej reakcii – prejavuje sa škrabaním, lysinami či zlým trávením.

  Najlepšie krmivo pre mačky:

  1. Najdôležitejší je obsah mäsa v krmive – čím vyšší, tým lepšie.
  2. Skontrolujte použité plnivo, či neobsahuje vysoký podiel obilnín, ktoré sú pre mačky ťažko stráviteľné.
  3. Žranie pre mačky by malo obsahovať prebiotiká či probiotiká pre lepšiu stráviteľnosť.
  4. Kvalitné žrádlo pre mačky by naopak nemalo obsahovať chemické konzervanty, farbivá a zvýrazňovače chuti.
  5. Všetky obsiahnuté ingrediencie by mali byť výrobcom presne špecifikované.

  Akú veľkosť balenia krmiva si vybrať? 

  Rozmýšľate v akom množstve krmivo pre mačky zakúpiť? Vždy je výhodnejšie väčšie balenie. Napríklad 8 kg alebo 20 kg granule pre mačky sú nielen cenovo výhodnejšie, ale tiež vám odpadá starosť s neustálym premýšľaním a nakupovaním. To isté platí aj pre ďalšie krmivo, ako sú konzervy, maškrty či kapsičky pre mačky.

  Aby ste mali krmivo pre mačky tiež kam umiestniť, kúpte si priamo misky pre mačky. Vyberať si môžete z rôznych motívov, tvarov aj veľkostí. Niektoré sa navyše predávajú spoločne s miskou na vodu.

 • Misky a fontány

  Misky a fontány pre mačky

  Misky pre mačky patria medzi základnú výbavu každého chovateľa mačiek a v každom prípade mu nesmú chýbať. Väčšinou  sa obstarávajú v páre – jedna na vodu, druhá na krmivo. Na čo sa pri výbere misky pre mačky zamerať a aké varianty môžete zvážiť?

  Dobre zvolená miska pre mačky podporuje pitný režim

  Miska pre mačky patrí k základnému vybaveniu každého chovateľa mačiek. Rovnako ako každý živočích potrebuje aj mačka prijímať dostatočné množstvo vody. Nespoliehajte sa na to, že si ju obstará pri vonkajších potulkách, nedodržiavanie pitného režimu by totiž mohlo viesť k ochoreniu močových ciest a obličiek.

  Mačka domáca by mala denne vypiť 40 ml vody na každý 1 kg svojej váhy, samozrejme s ohľadom na typ stravy. Pokiaľ jej budete podávať len granule, spotrebuje viac vody ako mačky, ktoré si pochutnávajú na vrecúškach a inej takzvanej mokrej strave.

  Ako sa líšia vlastnosti misky pre mačky v závislosti od materiálu?

  Obstarávacia cena misky pre mačky sa líši v závislosti od materiálu, štýlu a prípadných vylepšeniach. Než ale podľahnete dizajnu, rozhodne zvážte vlastnosti, ktoré sa od materiálu odvíjajú.

  • Keramické misky pre mačky sú vďaka vyššej hmotnosti stabilné, ľahko ale môže dôjsť k ich rozbitiu.
  • Plastové misky pre mačky sú odolné proti nárazom a ľahké, takže ich na druhú stranu nie je ťažké prevrátiť.
  • Silikónové alebo misky z nehrdzavejúcej ocele pre mačky sú ďalšími obľúbenými alternatívami.

  Inteligentným riešením je protišmyková miska pre mačky, ktorá je vybavená gumovou podložkou. Vďaka tomu sa neposúva z miesta a nehrozí, že budete mať granule po celej izbe.

  Počítajte s tým, že nestačí len jedna miska pre mačky

  Dvojmisky pre mačky sú užitočné ak máte viac mačiek alebo keď potrebujete miesto zvlášť na vodu a granule pre vášho maznáčika. Využiť môžete tiež kombináciu misky pre mačky na jedlo a fontány na pitie.

  Dôležitú úlohu hrá pri výbere aj objem misky pre mačky. Záleží na tom, koľko vody vaša mačka potrebuje, ako dlho zostáva sama alebo ako často jej vodu meníte. To isté platí o granulách. 

  Cestovné misky pre mačky zbalíte do batohu

  Cestovné misky pre mačky predstavujú uľahčenie pri pohybe mimo domova. Môžete zakúpiť misky, ktoré sa zmestia naozaj všade, napríklad aj do vrecka. Zaobstarať môžete aj cestovné fľaše, ktoré fungujú ako napájačky a sú výhodné v situáciách, kedy si nemáte ako zaobstarať vodu do misky.

  Fontána pre mačky je hitom posledných niekoľkých rokov

  Fontány pre mačky dodávajú stále čerstvú vodu vďaka zabudovanému filtru, ktorý si poradí s nečistotami, chlpmi, zvyškami jedál i kalom. Filter vodu okysličuje, navyše niektoré fontány obsahujú tiež zmäkčovač. Tieto súčasti sa musia pravidelne čistiť, údržba je teda o niečo zložitejšia ako u klasických misiek. Fontána pre mačky je však pre maznáčikov zaujímavejšia a tečúca voda ich podnecuje viac piť. Chcete ešte viac podporiť pitný režim vašej mačky? Rozmiestnite po byte viac misiek s vodou.

  Elektronická miska pre mačky prináša ešte viac pohodlia

  Elektronické misky pre mačky sú tu pre chvíle, kedy sa svojím maznáčikom nemôžete venovať naplno. Inteligentná dávkovacia miska pre mačky alebo dávkovače krmiva budú podávať potrebné množstvo potravy aj počas vašej neprítomnosti – všetko sa dá pohodlne vypočítať a nastaviť vopred.

  Dizajn misky pre mačky zaujme nielen chovateľa, ale aj samotné zvieratá

  Dizajnové misky pre mačky potešia nielen chovateľa, ale aj samotné zvieratá. Vyberať môžete z mnohých rôznych spracovaní a farieb. A ak máte doma maznáčikov viac, môžu byť vhodným riešením aj misky pre mačky s menom. Podložka pod misky potom zabráni tomu, aby ste mali vodu vyprsknutú na podlahe.

 • Zábava pre mačky

  Hračky pre mačky

  Mačky patria medzi hravé a zvedavé zvieratá a budú sa snažiť tieto svoje potreby uspokojiť. Hračky pre mačky vašu mačičku nielen zabavia, ale tiež prispejú k rozvoju ich zmyslov. Hravé nebývajú iba mačiatka, správna zábavka priláka aj staršie mačky. Ktorá hračka pre mačky bude tá pravá?

  Hračka pre mačky zaistí, aby sa váš štvornohý miláčik doma nenudil. Hra taktiež rozvíja prirodzené mačacie inštinkty, imituje lov a prinesie do mačacieho života veľa zábavy. Zároveň dokáže zabaviť zviera natoľko, že nebude ničiť váš nábytok alebo iné vybavenie. Pozrite sa na ďalšie dôvody, prečo sú hračky pre mačky také dôležité:

  • Pri hre dochádza k zapojeniu všetkých mačacích inštinktov.
  • Hračka pre mačky prinúti vášho maznáčika k pohybu a udrží ho v kondícii.
  • Spoločná hra buduje lepšie puto medzi vami a vaším zvieracím priateľom.
  • Hračky pre mačky ochránia nábytok a iné vybavenie vo vašej domácnosti.

  Čo ak nie sú mačacie hračky lákavé?

  Mačacie hračky môžu občas zostať nepovšimnuté. Nie každá mačka je aktívna, až takmer neunaviteľná a niektoré sú skôr lenivejšie. Dávajú prednosť váľaniu sa v pelechu, vyhrievaniu na slniečku alebo pozorovaniu okolia. Ak ich však hračka pre mačky prestane baviť zo dňa na deň, môže to indikovať zdravotný problém. V takom prípade navštívte veterinára.

  Aká je tá pravá hračka pre mačky?

  Hračka pre mačky by mala zodpovedať plemenu mačky a jej veľkosti. Berte do úvahy ale aj samotnú osobnosť mačky, jej aktivitu a fyzickú kondíciu. Každá mačka má iné nároky na pohyb, preto sa rozhodujte podľa:

  • Veľkosti a veku vašej mačky
  • Fyzickej kondície a aktivity vašej mačky
  • Materiálu a vlastností samotnej hračky pre mačky

  Ideálnym miestom na hranie je taktiež škrabadlo pre mačky, ktoré bude mačku podnecovať nielen k zábave, ale poslúži aj ako nástroj na obrusovanie pazúrikov. A kde si po intenzívnej hre odpočinúť? Odpoveď ponúka odpočívadlo pre mačky, ktoré sa pre vášho domáceho miláčika stane vhodným útočiskom.

  Druh hračky pre mačky vyberajte ďalej podľa toho, či chcete, aby sa mačka zabavila sama, alebo sa k nej pri hre pridáte aj vy.

  Ktoré hračky pre mačky skutočne nadchnú vášho maznáčika?

  Mačky sú hravé a aktívne zvieratá, ktoré sa rady bavia. Preto je na mieste zaobstarať pre ne hračky pre mačky. Títo miláčikovia majú prirodzený inštinkt na lov a zaujme ich všetko, čo bude vydávať zvuk alebo sa hýbať. Tie najlepšie hračky pre mačky sú také, od ktorých sa nebudú môcť odtrhnúť. Na výber máte hneď niekoľko možností:

  Hračky pre mačky s kocúrnikom obyčajným pritiahnu ich pozornosť. Kocúrnik obyčajný, tiež známy ako šanta mačacia alebo catnip, je bylinkové afrodiziakum pre mačky, ktoré vaši chlpáči budú jednoducho zbožňovať. Pokiaľ vášho štvornohého člena rodiny obyčajné hračky pre mačky nezaujímajú a nudí sa, môžete si vybrať hračky na maškrty pre mačky, medzi ktoré patria aj tie obsahujúce práve catnip. 

  Loptička ako obľúbená hračka pre mačky

  Možno si poviete, že loptička nie je typická hračka pre mačky. Opak je pravdou. Nepatrí len medzi psie hračky, baviť bude určite aj mačky. Loptičky sú často obalené zaujímavým materiálom, ako sú napríklad sisal alebo plyš. Môžu disponovať strapcami alebo pierkami, ktoré upútajú mačaciu pozornosť.

  Udica pre mačky poskytuje zábavu nielen mačke, ale aj vám. Mačku môžete pierkami jemne podpichovať, čo vedie k následnej spoločnej hre. Pre pánov budú ešte o niečo pohodlnejšie hračky pre mačky na diaľkové ovládanie.

  Plyšová myš je hryzacia hračka pre mačky. Myši ku mačkám neodmysliteľne patria a plyšové myši pomôžu vašej šelmičke uspokojiť potrebu lovu a nahradí tak myš živú. Ide o hračky pre mačky na baterky, ktoré vydávajú zvuky alebo inak interaktívne reagujú na hru. Mačky si tak môžu užívať hodiny hry na lov.

  Interaktívna hračka pre mačky

  Interaktívna hračka pre mačky nielen že zabaví vášho maznáčika, ale taktiež rozvíja za pomoci najrôznejších hlavolamov jeho inštinkty, inteligenciu a šikovnosť. Nájdete ju v rôznych podobách a výber je len na vás. Ak chcete podporiť vašu mačku v rozvoji, rozhodne jej kúpte jeden z ponúkaných variantov.

  • Guľodráhy sú tvorené dráhami a guľôčkami, ktoré sa mačka snaží chytiť.
  • Tunel pre mačky predstavuje perfektnú preliezačku s mnohými podnetmi k hre.
  • Elektronické hračky, v podstate inteligentné hračky pre mačky, podporujú agilitu a reakciu, a to aj bez vašej interakcie.

  Laserová hračka pre mačky prebudí v mačke zápal pre hru

  Laserová hračka pre mačky, konkrétne laserové ukazovadlo, vyžaruje typické červené svetlo. Akonáhle mačka svetlo zaznamená, s istotou sa ho bude snažiť chytiť. Mačku týmto zabavíte na dlhé hodiny prakticky bez námahy.

 • Srsť a pazúriky

  Starostlivosť o mačaciu srsť a pazúriky

  Kvalita srsti Vašej mačky je veľmi dôležitá, v našej ponuke nájdete široký sortiment ako sú, hrebene, kefy pre mačku, ale aj výkonný furminátor, ktorý zbaví Vašu mačku až 90% odumretej srsti. Trimovací hrebeň, elektrický strojček si nájde uplatnenie v každej mačacej domácnosti. Výrobky z kategórie srsť a pazúriky vieme doručiť do 24hodín od objednávky! Stačí, aby bol vybraný tovar na sklade. Vytvorte si objednávku z pohodlia domova a nechajte si ju doručiť na vašu adresu,  alebo na jednu z našich predajní. Nakupovať u nás je hračka.

  Prečo nakupovať produkty ktoré sa starajú o mačaciu srsť  na arapezinok.sk ?

  • Sme firma s dlhoročnou históriou a bohatými skúsenosťami.
  • Pri každom tovare hneď vidíte, či je skladom a tento tovar Vám následne odošleme do 24 hodín. 
  • Prijímame väčšinu typov platieb.
  • Vrátenie môžete vykonať do 14dní od nákupu.
  • Potrebujete poradiť? Stačí nás len kontaktovať.
  • Náš sortiment neustále dopĺňame o nový tovar.
  • Pri každom produkte nájdete všetky dôležité informácie. Pri niektorých z nich aj používateľské recenzie, ktoré vám pomôžu s výberom.

  Na čo sa zamerať, ak vyberáte výrobky starajúce sa o srsť a pazúriky vašej mačky?

  Ak si chcete zaobstarať výrobky ktoré dbajú o Starostlivosť a pazúriky vašej mačky je tu pár aspektov, ktoré vám pomôžu pri výbere toho správneho produktu. Môžete využiť filter produktov a zúžiť si tak ponuku šitú na mieru vašim preferenciám. Rovnako odporúčame využiť zoradenie podľa obľúbenosti či ceny.

  Starostlivosť o mačaciu srsť a pazúriky je veľmi dôležitá. V našom katalógu si iste vyberiete produkt, ktorý vám pomôže k starostlivosti o srsť a pazúriky. 

  Ak vás zaujíma tovar z hľadiska ceny, pozrite sa na najlacnejšie produkty z kategórie srsť a pazúriky, alebo vyberte typ zoradenia od najdrahšieho.

 • Vodítka, obojky,...

  Hľadáte štýlový postroj pre mačku? Žiadny problém, u nás si určite vyberiete. Okrem postrojov Vám ponúkame obojok, vodítko, flexi vodítka pre mačky a veľa iného na arapezinok.sk

 • Starostlivosť o mačku

  Starostlivosť o mačky je veľmi dôležitá a to najmä o oči, uši a srsť. U nás nájdete nielen šampón, antiparazitiká, ale aj odpudzovacie prostriedky proti ocikávaniu. K dispozícií produkty ku kompletnej starostlivosti o zdravú mačku.

 • Toalety a podstieľky...

  Toaleta pre mačky patrí k základnému vybaveniu každej mačacej domácnosti. Doprajte aj Vy Vašej mačke pohodlné WC. Práve tu nájdete veľký výber mačacích toaliet, záchodov, predložiek pred toaletu, lopatiek a ostatných doplnkov, ktoré spríjemnia mačkám ich prirodzené potreby.

 • Pelechy a podušky pre...

  Všetky mačky majú rady pohodlné a príjemné nocovanie, preto treba dopriať každej mačke vhodné miesto k odpočinku a spánku. U nás nájdete veľký výber pelechov, vankúšov a košov pre mačku. Váš mačací miláčik Vás bude milovať.

 • Prepravky a tašky pre...

  Prepravku pre mačku do auta, lietadla alebo k návšteve zverolekára. Ponúkame veľký výber prepraviek pre mačky, vďaka ktorým pohodlne a bezpečne prepravíte Vašu mačku. Nachádzajú sa tu samozrejme aj  tašky na prenos tých najmenších mačičiek.

 • Doplnky pre mačku

  V tejto kategórií nájdete dvierka pre mačky a rôzny mix výrobkov pre Vašu mačku, ktoré neboli zaradené do žiadneho oddelenia. 

 • Dvierka pre mačku

  Klapky a dvierka pre mačky, umožňujú voľný pohyb mačkám v domácnosti. Dvierka pre mačku zaručujú slobodu pohybu. 

 • Škrábadlá pre mačku

  Škrabadlo pre mačky je ideálnym miestom na hranie a odpočinok. Okrem toho slúžia mačacie stromy, ako aj iné škrabadlá, na denné brúsenie mačacích pazúrikov. V ponuke máme rôzne typy škrabadiel pre mačky a vybrať ten pravý model pre Vašu mačku necháme na Vás. Šrábadlo pre mačku je taktiež štýlový doplnok vašej domácnosti.