Kefy a hrebene

Informácie

Zľavnené produkty

Kefy a hrebene

Kefy a hrebene pre mačky

Vyčesávanie mačky by malo byť obľúbeným a príjemným rituálom ako pre vašu mačku, tak aj pre vás. Vyčesať nepotrebujú iba dlhosrsté plemená, ale rovnako aj zvieratá s kratšou srsťou. Preto je správne zvolený hrebeň pre mačku úplne zásadnou podmienkou. Ako najlepšie vyčesať mačky, a ako vybrať kefu pre mačku?

Hrebeň pre ma...

Kefy a hrebene pre mačky

Vyčesávanie mačky by malo byť obľúbeným a príjemným rituálom ako pre vašu mačku, tak aj pre vás. Vyčesať nepotrebujú iba dlhosrsté plemená, ale rovnako aj zvieratá s kratšou srsťou. Preto je správne zvolený hrebeň pre mačku úplne zásadnou podmienkou. Ako najlepšie vyčesať mačky, a ako vybrať kefu pre mačku?

Hrebeň pre mačku: Starajte sa o srsť vášho maznáčika

Hrebeň pre mačku je neodmysliteľné vybavenie pre starostlivosť o mačky. Ako už bolo spomenuté, česanie sa netýka iba plemien s dlhou srsťou, ale ide o nevyhnutnosť u všetkých chlpatých maznáčikov. Správna kefa na mačku by mala šetrne odstrániť voľnú a odumretú srsť, vyčesať drobné nečistoty, prekrviť kožu zvieraťa a predovšetkým byť príjemná.

Srsť dlhá, alebo krátka, by sa mala prečesávať minimálne dvakrát do týždňa. Dlhšia a hebkejšia srsť potom pokojne aj každodenne, aby sa predišlo strapatým chumáčikom.

Vhodné hrebene pre mačky zvoľte podľa dĺžky srsti

Hrebene pre mačky vyberajte podľa dĺžky srsti zvieraťa, ale aj podľa toho, či slúžia na vyčesávanie, rozčesávanie, alebo na finálnu úpravu srsti. Na prvotné bezbolestné rozčesanie jemnej dlhšej srsti sú vhodné jednoradové hrebene, potom sa na doladenie vzhľadu používa husto vysadená kefa pre psa.

  • S krátkou, menej zamotanou srsťou si poradí napríklad dvojradová kefa pre krátkosrstú mačku. 
  • Hustý kožuch potom vyžaduje najprv jednoradové kefy pre dlhosrsté mačky, ktoré majú hroty ďaleko od seba.
  • Dostupná je aj univerzálna kefa pre mačku vhodná pre akúkoľvek dlhú srsť. Tá však nebýva natoľko účinná.

Furminátor je kefa na mačku s hustými kovovými hrotmi, ktorá slúži na efektívne vyčesávanie.

Trimovací hrebeň pre mačku je v súčasnosti veľkým hitom. Dokáže zastúpiť hneď niekoľko druhov hrebeňov, od rozčesávačov cez odchlpovače až po furminátory. Trimovacia kefa na mačku vyťahá uvoľnené, odumreté chlpy, ktoré by samy nevypadli. Zároveň srsť zbaví aj nečistôt, rozčeše ju a krásne premasíruje psiu kožu. Trimovanie je vhodné predovšetkým pre hrubosrsté zvieratá. Pri správnom trimovaní mačiek zabránite nadbytočnému pĺznutiu. Trimovacia kefa pre mačky zaistí, aby ich srsť vyzerala vždy zdravo, upravene a nerozcuchane.

Kefa pre mačky - ako teraz mačku trimovať?

Ak si nie ste istí, ako trimovať mačky, možno vás upokojí, že nejde o žiadny náročný postup. Základom je samozrejme trimovacia kefa pre mačky. Začnite pri hlave a postupujte v smere rastu chlpov ďalej cez chrbát, boky až k chvostu. Mačku pred trimovaním dva až tri týždne nekúpte, aby ho celý proces odstraňovania chlpov nebolel.

Kefa na mačku môže byť vyrobená:

Kefa na mačku môže byť v rôznych kombináciach a variantoch. Zvoliť môžete hrebene či kefy so zahnutými kovovými hrotmi, ktoré si poradia s česaním, uhladzovaním a všetkou úpravou srsti. Na výber máte ale aj z ďalších možností, ako sú napríklad hroty plastové alebo aj drevené. Pre citlivú kožu zvoľte drevený hrebeň pre mačky s prírodnými štetinami.

Ak má kefa na vyčesávanie mačky gumové hlavičky, tie budú šetrné ku koži mačiek. U hustej srsti však môžu byť menej účinné. 

Kefa na mačku môže byť ako:

napríklad aj psí „blšiak”. Je to špeciálna kefa na psa ale možno použiť aj na mačky s husto posiatymi hrotmi, ktorá slúži na vyčesávanie kožných parazitov, bĺch aj kliešťov. Unikátna je tiež kefa pre mačky na umývanie, ktorá uvoľňuje srsť, a tak dochádza k lepšiemu prenikaniu šampónu a kondicionéru do kože.

Ak sa mačka bojí kefy a česanie jej nie je príjemné, možno jej bude prívetivejšia rukavica na mačku. Neskôr sa dá prejsť na aj dlaňovú kefu alebo masážny ovál do ruky.

Viac

Kefy a hrebene 68 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 68 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 68 položiek