Obojky pre mačky

Informácie

Zľavnené produkty

Obojky pre mačky

Obojky pre mačky

Obojky pre mačky sú praktickými pomocníkmi, ale aj môžu byť aj dizajnovými kúskami. Mačky však musia byť na ne navyknuté od mala, preto im ich dávajte už ako malým mačiatkam. Prečo zakúpiť obojok pre mačky a ako ho vybrať?

Obojky pre mačky dokážu byť veľmi praktické pri prechádzkach po vonku alebo vo chvíli, keď sa vám vaša milo...

Obojky pre mačky

Obojky pre mačky sú praktickými pomocníkmi, ale aj môžu byť aj dizajnovými kúskami. Mačky však musia byť na ne navyknuté od mala, preto im ich dávajte už ako malým mačiatkam. Prečo zakúpiť obojok pre mačky a ako ho vybrať?

Obojky pre mačky dokážu byť veľmi praktické pri prechádzkach po vonku alebo vo chvíli, keď sa vám vaša milovaná mačička zatúla. Ako vybrať obojky pre mačky čo najlepšie?

Obojok pre mačky na spoločné prechádzky

Obojok pre mačky na spoločných prechádzkach ocenia predovšetkým majitelia, ktorí by šli radi na prechádzku spoločne so svojou mačkou. Obojok je však vhodný len pre takú mačku, ktorá je už na vychádzky na remienku privyknutá. Ak teda s chodením von ešte len začínate, pozrite sa na našu ponuku mačacích postrojov.

Obojok pre mačky ako ochrana pred zatúlaním

Pokiaľ často hľadáte svoju mačičku, tak obojok pre mačky je správny výber ako ochrana pred zatúlaním. Obojok pre mačky s hrkálkou alebo GPS lokátorom vám totiž hľadanie uľahčí. Na rozdiel od obojkov s hrkálkou má obojok pre mačky s GPS výhodu, že svoju mačku máte pod neustálym dohľadom.

Obojky pre mačky s menom 

Obojky pre mačky na opätovné stretnutie sú skvelé vtedy, keď máte o svojho mačacieho maznáčika strach a bojíte sa, že sa niekde zatúla. Pre tieto prípady sú ideálne obojky pre mačky s menom a adresou. Vďaka všetkým potrebným údajom v adresári vám nálezca bude môcť mačičku v poriadku vrátiť.

Podľa čoho vyberať obojok pre mačky

Vyberať obojok pre mačky nie je také náročné, ako sa môže zo začiatku zdať. Je však nutné zvážiť hneď niekoľko dôležitých faktorov. Tým môže byť nielen už spomínaný účel využitia, ale aj veľkosť obojka či materiál. V neposlednom rade je tiež potrebné vedieť, či obojok pre mačky bude slúžiť iba ako dizajnový prvok alebo ako tracking lokátor.

Obojky pre mačky musia mať správnu veľkosť

Obojky pre mačky bez správnej veľkosti nemožno použiť. Nikto z nás nechce našim chlpáčikom nijako ublížiť, preto nesmieme zabudnúť vybrať správnu veľkosť obojka. Než zakúpite akýkoľvek obojok pre mačku, nezabudnite jej zmerať obvod krku v najširšom mieste, a to pomocou krajčírskeho metra. V našej ponuke zoženiete obojky pre mačičky malé, ale aj pre tie väčšie mačky. Naše obojky pre mačky totiž pasujú na obvod krku od 17 do 35 cm.

Že ste zaobstarali správnu veľkosť obojka zistíte tak, že pod obojok pre mačky po jeho zapnutí prestrčíte dva prsty. To zaručuje, že má mačka dostatočný priestor na dýchanie a nehrozí jej udusenie.

Obojok pre mačky z pohodlného materiálu

Obojok pre mačky by určite mal byť z pohodlného materiálu pre vášho mačacieho miláčika. Ak ste sa teda rozhodli zakúpiť obojok pre mačku, mali by ste premýšľať nielen nad veľkosťou a účelom, ale aj nad materiálom, z ktorého je vyrobený. V našej ponuke zoženiete obojok pre mačky z rôznych materiálov, z ktorých každý má v niečom svoje výhody, na ktoré sa pozrieme.

  • Nylonové obojky pre mačky patria medzi obľúbené vďaka svojej univerzálnosti. Nielenže sú ľahké na nosenie a dajú sa jednoducho vyčistiť, keď sa zašpinia, ale sú tiež odolné a veľmi pevné. Aj napriek pevnosti obojkov sa nemusíte obávať, že by vašim štvornohým kamarátom nejako ublížili.
  • Neoprénové obojky sú vhodné predovšetkým pre milovníkov vody. Pokiaľ viete, že vaša mačka rada vyčíňa vo vode, tak je pre ňu tento obojok to pravé. Je to obojok pre mačky, ktorý je vode odolný, mäkký a hlavne mačička vôbec nespozná, že ho má, vďaka jeho ľahkosti.
  • Kovový obojok pre mačky nie je vhodný, pokiaľ máte mačku s dlhou srsťou. Kovové oká sa totiž ľahko zamotajú do kožúška a tým sa môže vytrhnúť mačacia srsť. To by pre vášho maznáčika nebolo nič príjemné.
  • Kožené obojky pre mačky sa môžu pýšiť svojou životnosťou, ktorú práve koža ponúka. Avšak oproti spomínaným nylonovým obojkom sú kožené pri nosení ťažšie, preto sa neodporúčajú pre malé mačičky.

Dizajnové obojky pre mačky

Obojky pre mačky sú nielen veľkými pomocníkmi, ale dokážu byť aj dizajnovými prvkami vašej mačky ak chcete, aby ju všetci obdivovali. Vyberať môžete z mnohých farieb, štýlov a v ponuke sa nájdu aj obojky pre mačky s ozdobami, napr. mašľami, kamienkami, hrkálkami, trblietkami či rôznymi ornamentmi.

Antiparazitné obojky pre mačky

Prichádza jar a s ňou sa postupne prebúdza aj príroda, a to znamená najvyšší čas zaobstarať antiparazitné obojky pre mačky. Pýtate sa prečo? Obdobie kliešťov začína a vy na svojej milovanej mačke nachádzate jeden kliešť za druhým. Pokiaľ chcete ušetriť seba aj mačičku, mali by ste zaobstarať práve tieto obojky pre mačky proti kliešťom.

Reflexné obojky pre mačky

Reflexné obojky pre mačky sú skvelými pomocníkmi pre všetky nočné tuláčky. Pokiaľ vaša mačka medzi také patrí, nemusíte mať strach, že by ju niekto prehliadol. Naopak, bude dostatočne viditeľná, a tak viac v bezpečí pred prípadnou zrážkou s autom.

Viac

Obojky pre mačky 29 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 29 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 29 položiek