Fontány a dávkovače krmiva

Informácie

Zľavnené produkty

Fontány a dávkovače krmiva

Fontány pre mačky

Fontána pre mačky je veľkým pomocníkom na to, aby mal váš maznáčik stály pitný režim – tečúca a bublajúca voda je totiž zábavnou motiváciou. Vaša mačička má stále okysličovanú vodu, ktorá je vďaka možnej filtrácii bez nečistôt a chlpov. Ktoré fontány pre mačky patria medzi tie najlepšie?

Fontána pre mačky zabezpečuje dodržiavan...

Fontány pre mačky

Fontána pre mačky je veľkým pomocníkom na to, aby mal váš maznáčik stály pitný režim – tečúca a bublajúca voda je totiž zábavnou motiváciou. Vaša mačička má stále okysličovanú vodu, ktorá je vďaka možnej filtrácii bez nečistôt a chlpov. Ktoré fontány pre mačky patria medzi tie najlepšie?

Fontána pre mačky zabezpečuje dodržiavanie pitného režimu

Pitný režim je pre malých mačacích miláčikov rovnako dôležitý ako pre nás ľudí. Vzhľadom na to, že mačky často smäd nepociťujú, respektíve sa sami od seba koľkokrát ani nenapijú, je fontána pre mačky výhodným riešením. Navyše sú maznáčikovia ohľadom kvality vody vyberaví, pretože stojatú vodu príliš nevyhľadávajú, ale dávajú prednosť tečúcej.

  • Fontánka pre mačku robí pitie vody zábavnejším.
  • Motivuje mačičku k dodržiavaniu pitného režimu.
  • Voda je filtrovaná, bez nečistôt a chlpov.
  • Maznáčik má stále okysličovanú vodu.
  • Vďaka uhlíkovej komore sú eliminované pachy.

Všeobecne sa odporúča, aby mačka vypila približne 40 mililitrov tekutín na kilogram telesnej hmotnosti (do tohto pomeru sa počítajú aj tekutiny z jedla, čo môže byť problém pri kŕmení granulkami).

Z akého materiálu sa vyrába fontána pre mačky?

V ponuke nájdete rôzne materiály, z ktorých sa vyrába fontána pre mačky. Čím sa jednotlivé druhy vyznačujú?

  1. Plastové fontány pre mačky patria medzi cenovo najdostupnejšie varianty. Majú však množstvo nevýhod, a to predovšetkým nutnosť častejšieho čistenia a nízku hmotnosť, pre ktorú s ňou môže mačka ľubovoľne pohybovať.
  2. Nerezové fontány pre mačky predstavujú dizajnové kúsky, ktoré majú minimalistický a jednoduchý vzhľad. Okrem toho sa ľahko čistia a sú pevnejšie, avšak o niečo drahšie.
  3. Keramické fontány pre mačky sú najhygienickejšie, pretože nepohlcujú pachy a neunikajú z nich škodlivé látky. Keramická fontánka pre mačky je ťažšia, vďaka čomu sa nerozbije. Cena je taktiež vyššia.

Fontány pre mačky vyberajte aj podľa veľkosti

Dôležitým parametrom je aj objem. V prvom rade závisí od počtu maznáčikov v domácnosti – ak máte len jednu mačičku, vyberajte fontány pre mačky v objeme okolo litra. Pre viac maznáčikov potom voľte objem aj okolo piatich litrov. Pokiaľ jazdíte často preč, alebo jednoducho zabúdate dopĺňať vodu, voľte radšej väčší objem.

Fontánka pre mačky s filtrom, alebo bez?

V ponuke je fontánka pre mačky s filtrom alebo bez – aké sú rozdiely?

  • Fontány pre mačky s filtrom sú výhodné v tom, že odfiltrujú z vody chlpy, zvyšky krmiva a nečistoty. Musíte však vodu pravidelne meniť, s čím súvisia aj ďalšie nevyhnutné výdavky.
  • Fontány pre mačky bez filtra predstavujú lacnejší variant, ktorý už nevyžaduje žiadne ďalšie výdavky. V tomto prípade však musíte meniť vodu veľmi často a fontánu taktiež pravidelne čistiť.

Fontána pre mačky funguje na elektrinu

Ako funguje fontána pre mačky? Na základe elektrickej energie. Je tak potrebné počítať s tým, že musí byť umiestnená niekde v blízkosti zásuvky. Fontánka pre mačky na batérie sa nevyrába.

Niektoré typy fontán môžu byť o niečo hlučnejšie, respektíve vás môže rušiť zvuk dopadajúcej či bublajúcej vody, avšak k dispozícii je aj tichá fontána pre mačky s miernejším spádom.

Čo tak smart fontána pre mačky so senzorom?

Pokiaľ chcete pre vášho maznáčika skutočne to najlepšie, skvelou voľbou je inteligentná fontána pre mačky so senzorom, ktorý zaznamená, keď vaša mačka príde k fontáne – senzor spustí fontánu, a to na dobu, ktorú si sami vopred nastavíte (väčšinou okolo piatich až ôsmich sekúnd). Kým maznáčik pije, tak fontánka pre mačku stále tečie.

Najlepšie fontány pre mačky majú aj protišmykové vlastnosti.

Príslušenstvo pre fontány pre mačky

Príslušenstvo pre fontány pre mačky zahŕňa predovšetkým náhradné filtre, ktoré sa určite hodí mať do zásoby. Čo sa týka frekvencie výmeny, vždy sa riaďte informáciami, ktoré uvádza výrobca.

Viac

Fontány a dávkovače krmiva 8 produkty

Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek
Zobraziť 1 - 8 z 8 položiek