Odstraňovače chlpov

Informácie

Zľavnené produkty

Odstraňovače chlpov

Valčeky na chlpy mačiek a psov

Valček na chlpy je užitočným pomocníkom pre každého chovateľa psov a mačiek, prípadne kto má doma zvieratá, alebo sa stretáva s prachom, vláknami a vlasmi na svojich šatách či iných textíliách v domácnosti. Ako sa odchlpovače používajú, čo všetko zvládnu a aké typy týchto produktov existujú? 

Na akom princípe fungu...

Valčeky na chlpy mačiek a psov

Valček na chlpy je užitočným pomocníkom pre každého chovateľa psov a mačiek, prípadne kto má doma zvieratá, alebo sa stretáva s prachom, vláknami a vlasmi na svojich šatách či iných textíliách v domácnosti. Ako sa odchlpovače používajú, čo všetko zvládnu a aké typy týchto produktov existujú? 

Na akom princípe funguje valček na mačacie a psie chlpy?

Valček na chlpy, alebo odchlpovač je jednoduché zariadenie, ktoré je navrhnuté tak, aby ľahko a efektívne odstraňovalo chlpy, vlasy, nite, prach a ďalšie jemné nečistoty z povrchov a odevov. Pri použití valčekom pohybujte po povrchu, ktorý potrebujete vyčistiť a valček všetky nečistoty nalepí na seba. Tento postup je možné opakovať, pokiaľ nedocielite úplné vyčistenie.

Prečo si odchlpovač zaobstarať?

Pýtate sa, prečo by ste si mali zaobstarať odchlpovač? Dôvodov je hneď niekoľko:

  • Odstraňovač chlpov z oblečenia je veľmi účinný, prichytí aj drobné čiastočky, ktoré by ste inak ťažko odstránili.
  • Jeho použitie je pohodlné a vďaka jeho kompaktným rozmerom si ho môžete vziať všade so sebou.
  • Je možné ho používať na najrôznejšie typy textílií a povrchov.
  • Je ideálny pre ľudí s domácimi miláčikmi alebo pre tých, ktorí trpia alergiami na prach.
  • Veľkou výhodou je aj cenová dostupnosť.

Odstraňovač chlpov z oblečenia je nenahraditeľným pomocníkom.

Odchlpovače sú k dispozícii v 2 variantoch

Najčastejšie sa používajú dva druhy odchlpovačov – lepiace alebo umývateľné valčeky na chlpy. Aký je medzi nimi rozdiel?

Lepiaci valček na chlpy odstraňuje veľmi efektívne

Lepiaci valček na chlpy obsahuje špeciálny lepiaci papier, ktorý je pripevnený k valčeku. Používa sa tak, že sa valčekom prejde po povrchu textilu a lepiaci papier zachytí nečistoty. Tento odstraňovač chlpov z oblečenia nie je možné umývať a po použití sa musí papier odtrhnúť a nahradiť tak novým. Jeho výhodou je rýchle a jednoduché použitie, a rovnako aj účinnosť.

Umývateľný valček na chlpy je ekologickým riešením

Umývateľný valček na chlpy máva obvykle silikónový alebo gumový povrch, ktorý sa dá ľahko umyť a znovu použiť. Nie je tak potrebné neustále dokupovať lepiaci papier. Umývateľné valčeky sú však menej účinné ako lepiace valčeky, a to najmä v odstraňovaní chlpov, preto sa obvykle s nimi musí po

Umývateľný valček na chlpy je často považovaný za ekologické riešenie, pretože nie je potrebné po každom vypotrebovaní rolky dopĺňať novú vrstvu lepiaceho papiera či kupovať nový valček. Je tiež užitočný pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť používaniu lepidiel, najmä v prípade alergií na niektoré z chemických zložiek obsiahnutých v lepiacom papieri.

Na aké povrchy je vhodné odchlpovač použiť?

Odchlpovač je vhodný na odstraňovanie chlpov a prachu z rôznych druhov povrchov, najmä z textilných, ale aj z ďalších materiálov. Valčeky je možné použiť na:

  • Odevy a textílie ako sú košele, nohavice, sukienky, tričká, kabáty, svetre, ale aj vankúše a záclony.
  • Nábytok vrátane sedacích súprav, kresiel, pohoviek a kobercov.
  • Interiér automobilu – a to vrátane sedadiel a podlahových kobercov.

Niektoré druhy povrchov, ako sú zamatové alebo velúrové textílie, môžu byť náchylnejšie na poškodenie. V takých prípadoch odporúčame použiť umývateľný valček na chlpy alebo iné prostriedky, ako sú štetce alebo špeciálne valčeky, určené na citlivé povrchy.

V akých baleniach odchlpovač zakúpite?

V súčasnej dobe je odchlpovač na oblečenie k dispozícii v mnohých rôznych vyhotoveniach a veľkostiach. Balenie lepiacich valčekov na chlpy sa líši v závislosti od konkrétneho výrobcu. Väčšinou však ide o 2 až 4 kusy valčekov (vrátane náhradných roliek) v balení. Tieto informácie sú vždy uvedené na obale konkrétneho výrobku.

Odchlpovače kúpte spoločne s náhradnými rolkami

K odchlpovačom je možné dokúpiť náhradné rolky papiera. Tie sú obvykle predávané samostatne po jednom, 2 alebo viacerých kusoch a sú navrhnuté tak, aby boli ľahko vymeniteľné.

Než si valček na chlpy zakúpite, uistite sa, či sú pre konkrétny model valčeka náhradné rolky k dispozícii. Niektoré valčeky na chlpy môžu byť iba jednorazové.

Viac

Odstraňovače chlpov 6 produkty

Zobraziť 1 - 6 z 6 položiek
Zobraziť 1 - 6 z 6 položiek