Prepravky pre mačky

Informácie

Zľavnené produkty

Prepravky pre mačky

Prepravky pre mačky

K základnému vybaveniu každého chovateľa mačiek patria prepravky pre mačky. Môžete ich využiť pri cestovaní na dlhé vzdialenosti, ale aj pri každej návšteve veterinára. Líšia sa nielen veľkosťou, ale aj materiálom, dizajnom a funkciami. Aká by mala byť ideálna prepravka pre mačku.

Prepravka pre mačku a jej výhody

Prepravka pr...

Prepravky pre mačky

K základnému vybaveniu každého chovateľa mačiek patria prepravky pre mačky. Môžete ich využiť pri cestovaní na dlhé vzdialenosti, ale aj pri každej návšteve veterinára. Líšia sa nielen veľkosťou, ale aj materiálom, dizajnom a funkciami. Aká by mala byť ideálna prepravka pre mačku.

Prepravka pre mačku a jej výhody

Prepravka pre mačku je základnou chovateľskou pomôckou, ktorá je vhodná pre všetky plemená mačiek. Využijete ju najmä pri cestovaní na dlhé ale aj krátke vzdialenosti. Niektoré typy majú multifunkčné využitie. Vďaka svojej konštrukcii sa dajú používať aj doma ako uzavretý pelech pre mačky.

  • Prepravka pre mačky, to je bezpečný spôsob cestovania s vaším domácim miláčikom.
  • Je vyrobená z odolných materiálov. Niektoré modely boli podrobené crash testom.
  • Prepravka pre mačku do lietadla má štandardizovanú veľkosť.
  • Veľmi praktická je prepravka pre mačky na kolieskach alebo batoh.

Prepravka pre mačky - typy

V závislosti od použitého výrobného materiálu sa prepravka pre mačky delí do niekoľkých základných skupín. Jednotlivé typy sa líšia nielen dizajnom, ale aj spôsobom používania.

Plastové prepravky pre mačky sú najobľúbenejším typom prepravných boxov. Sú k dispozícii v niekoľkých veľkostiach. Vybrané modely sa dajú pohodlne zložiť. Tvrdený plast je odolný a veľmi ľahko sa udržiava a dezinfikuje. Plastová prenoska pre mačky môže byť pre väčšie pohodlie vystlaná mäkkým materiálom.

Látkové prepravky pre mačky sú vyrobené z odolných textilných materiálov. Majú nepremokavé dno, čo oceníte najmä pri dlhších cestách dopravnými prostriedkami. V súčasnosti je veľmi obľúbená praktická prepravka pre mačku na kolieskach. Mačka si užíva výhľad na okolie cez sieťované okná. Látkové spracovanie má potom najčastejšie aj prenosná taška pre mačky.

Prútené prepravky pre mačky svojím dizajnom pripomínajú boxy pre mačky. Sú vhodné na cestovanie na krátke vzdialenosti. Prútená prepravka pre mačky má jeden vchod, ktorý je vybavený mriežkou. Tento typ prepravky môžete použiť aj ako pohodlnú domácu kukaňu.

Prepravka pre mačku – čo je potrebné zohľadniť pri jej výbere?

Prepravka pre mačku musí byť bezpečná a pohodlná. Výber ideálnej prepravky pre mačku nie je taký jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Vaša mačka vôbec nemusí prepravku oceniť. Okrem technických parametrov nezabudnite zohľadniť aj povahu a temperament vášho chlpatého spoločníka.

  • Prepravka pre mačky musí zodpovedať hlavnému účelu a povahe vašej mačky. Látková prepravka nie je vhodná pre temperamentné mačky. Na dlhé cesty si vždy vyberajte kvalitné plastové prepravky.
  • Veľkosť prepravky by ste mali zvoliť podľa veľkosti vašej mačky. Ak sa vaša mačka dokáže bez problémov vnútri postaviť, otočiť a ľahnúť si, vybrali ste si správne. Príliš veľká prenoska pre mačky nie je bezpečná.
  • Materiál musí byť odolný a bezpečný. Najpraktickejší je tvrdený plast, ktorý poskytuje dostatočnú stabilitu a zároveň sa veľmi ľahko udržiava. Divoké mačky môžu látkové prepravky poškodiť svojimi pazúrmi.
  • Počet dverí je ďalším dôležitým faktorom pri výbere. Optimálnou možnosťou je prepravka na mačku, ktorá má dva vchody: bočné a horné dvere. Mačku môžete jednoducho umiestniť do prepravky.
  • Držadlo by malo mať ergonomický tvar, ktorý sa ľahko uchopí. Malo by byť umiestnené tak, aby sa k nemu mačka nedostala cez vetracie otvory. Ďalšou praktickou alternatívou je pás cez plece, ktorý umožňuje pohodlnejšie nosenie.
  • Vyberateľné dno je praktickým prvkom, ktorý výrazne uľahčuje údržbu prepravky pre mačky. Jednoducho odstráňte odnímateľné dno (rozložte plastovú prepravku), vyčistite ho a vložte späť na miesto.

Bezpečnosť prepravky pre mačky

Pri výbere prepravky pre mačky nepodceňujte bezpečnostné prvky. Počítajte s tým, že sa vaša mačka bude vo vnútri pohybovať. Niektoré mačky premiestňovanie nezvládajú najlepšie, takže sa môžu pokúsiť vylomiť dvierka alebo budú v prepravke divoko vyvádzať. Dvere musia byť pevne zamknuté. Ak budete so svojou mačkou často cestovať autom, zaobstarajte si prepravku, ktorá sa dá zabezpečiť bezpečnostnými pásmi a bola testovaná crash testami.

Výbavu na cestovanie už máte a chceli by ste vášmu zvieratku zaobstarať bezpečné miesto, ktoré mu zároveň poskytne súkromie? Domček, alebo mačací strom pre mačky bude tou správnou voľbou.

Užitočné potreby pre mačky nielen na cesty

Medzi základné potreby pre mačky patria misky, toalety pre mačky, pelechy pre mačky, prepravky pre mačky a hračky. Ak idete na dovolenku so svojím malým zvieratkom, nezabudnite si pribaliť toto základné vybavenie. Niektorá prepravka pre mačky býva vybavená miskou na vodu a mačacími granulami.

Viac

Prepravky pre mačky 27 produkty

na stranu
Zobraziť 1 - 12 z 27 položiek
Zobraziť 1 - 12 z 27 položiek